!! Aanmelden voor 1A en 1B via aanmelden.school !!   

 • Digitale Inschrijvingen

  Digitale Inschrijvingen

  Inschrijvingen kunnen nu digitaal
  Meer Info
 • Virtueel bezoek aan onze Gito

  Virtueel bezoek aan onze Gito

  Bezoek vanop uw stoel onze infrastuctuur
  Meer Info
 • Duaal leren Auto

  Duaal leren Auto

  Een stap voor op de rest
  Meer Info
 • = Nieuw - Kunst en Creatie =

  = Nieuw - Kunst en Creatie =

  Jouw eerste stap in het Kunstonderwijs
  Meer Info

Aude sapere et actum                                Durf te weten en te doen

 2A Basistoptie Maatschappij en Welzijn 

mollentreinIn de basisoptie ‘maatschappij en welzijn’ staat het welzijn voor, en van, de mens in de maatschappij, centraal. Je maakt kennis met een aantal basisbegrippen en  -technieken om het samenleven, de eigen gezondheid en de eigen lifestyle in de huidige, diverse maatschappelijke context te optimaliseren en in stand te houden.

Je wordt bewust gemaakt en gestimuleerd om te werken aan een gezonde levensstijl, met aandacht voor lichamelijk, psychisch, sociaal en emotioneel welzijn, gezonde voeding, voldoende lichaamsbeweging … Bovendien leer je via eenvoudige opdrachten en praktische oefeningen hoe je creatief met die welzijnsaspecten kan omgaan en hoe dat jouw persoonlijke lifestyle beïnvloedt.

Als mens leef je in een bepaalde maatschappelijke context. Daarom is het belangrijk om in actuele situaties de invloed van de ander en de wederzijdse beïnvloeding te herkennen. Je leert om te gaan met de medemens met wie je dagdagelijks in contact komt. Je leert in die omgang elementaire sociale en communicatieve vaardigheden te ontwikkelen.

Daarbij vormen vaardigheden zoals ‘observeren’, ‘interpreteren van gedrag’ en eenvoudige groepsdynamische processen een belangrijk uitgangspunt. Ook het omgaan met de diversiteit in onze samenleving (in de meest ruime betekenis van het woord) vanuit een respectvolle houding van gelijkwaardigheid, vormt in deze basisoptie een belangrijk aandachtspunt.

Kortom je krijgt inzicht in het sociale gedrag van mensen en menselijke relaties.  Je leert kritisch omgaan met maatschappelijke vragen en verschijnselen.  Je sociale en communicatieve vaardigheden worden geoefend.  Je groeit in verbondenheid met de mensen in jouw omgeving.


Jouw talenten worden gezocht

De gemeente maakt school

Het nieuwe gemeentebestuur wil naar aanleiding van de nieuwe organisatie van het secundair onderwijs het aanbod van het GITO Overijse zowel verbreden als verdiepen, waarbij de leerling centraal staat. Het GITO evolueert naar een GISO 'Gemeentelijk Instituut voor SECUNDAIR Onderwijs' met natuurlijk het behoud van STEM, zijn DNA.


Meer info
School Learning


  • Virtuele infoavond 1A en 1B

   Wenst u meer te weten over wat ons Gito uw dochter en/of uw zoon kan bieden? Neem dan zeker deel aan de virtuele infoavond.

   Gelieve u hier in te schrijven zodat we u een bericht met de informatie en de link voor onze infoavond kunnen opsturen.

   Neem alvast een virtueel 360° bezoek aan ons Gito.

   Tot dan om 20u.

  • Ouderraad Spaghettifestijn

   Overheerlijke pasta eten en tegelijk de activiteiten van onze leerlingen steunen? Dat kan tijdens ons spaghettifestijn!
  • Openlesdag

   Leerlingen van de basisscholen uit de streek komen proeven van
   • Programmeren
   • Grafische technieken
   • Schakeltechnieken
   • Hout
   • Metaal
   • EHBO
   • Auto
   • Maatschappij en Welzijn / COGI
  • Inloopdag eerste graad

   Kom proeven van kunst, techniek en wetenschappen! Voor wie : nieuwsgierige leerlingen van het 5de en 6de leerjaar en hun ouders. Gelieve via deze link te registreren: Registratieformulier
  • Nocturne

   Je kan het GITO verkennen via een georganiseerde rondleiding doorheen de school. Ben je benieuwd naar onze verschillende STEM- en kunstprojecten en onze ateliers? Kom dan zeker kijken!

   Kan je niet wachten? Kijk dan naar onze virtuele toer van het GITO Overijse!
  • GITO Expo

   Onze leerlingen zijn fier op hun werkstukken en willen deze graag aan jullie tonen.

   Ben je nieuwsgierig naar wat zij allemaal al kunnen? Kom dan naar de tentoonstelling van de werkstukken van onze leerlingen!

  Contacteer ons

  02 687 84 19